Dobrze, że jesteś - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (9788376744728) - OKAZJE Oceń produkt:

od 13,76 PLN

oszczędzasz do 39%

  • Producent: REPLIKA
  • Kategoria: Psychologia
  • ISBN: 9788376744728
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Sawicka Monika
  • Wydawnictwo: REPLIKA
  • Ilość stron: 240
  • Rok wydania: 2015

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z korzystną przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe choćby ciężary. Tak trudno jest zamknąć drzwi choćby gdy już trzyma się rękę na klamce.

Bo nie po to ludzie żyli ze sobą tyle lat aby spotykać się na twardej sądowej ławce. Niekiedy jednak nie ma innego wyjścia. Przemoc wobec pań, alkoholizm, utrata dziecka, radzenie sobie ze śmiercią bliskich oraz rozpaczliwe pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło to dość żeby złamać niejedną osobę i na za każdym razem pogrążyć ją w cierpieniu.

Te właśnie tematy drąży Autorka, przerabia, analizuje, prześwietla na nowo. Monika Sawicka wie, iż demonów przeszłości nie tak prosto się pozbyć, stanowczo gdy wgryzają się konkretnie w duszę. A jednak z tych pełnych emocji tekstów da się odczytać nadzieję.

Kornelia, główna bohaterka „korzystnie, że jesteś" mimo doświadczanego zła podciąga się i idzie w kierunku światła. Nie ma w niej ani żalu ani goryczy, jest sporo zrozumienia i silne postanowienie, iż jednak chce żyć.

Czy upora się z przeszłością i otworzy świeże drzwi? Jaki poniesie koszt swojego dążenia do szczęścia? subtelna psychologiczno – filozoficzna powieść. Monika z mistrzowską precyzją prowadzi studium nad osobowością człowieka.

Arkadiusz Kiński poprawnie, że jesteś, Moniko. Oprócz Twojego tekstu równolegle czytałam swoje życie, lecz o tym nie mogłaś wiedzieć. Takich jak ja, które będą płakały, ściskały zęby, wstawiały własne fragmenty i przeklinały Cię, iż rwiesz pazurami to co najistotniej boli będzie więcej.

Jolanta Miśkiewicz Patgronaty: Czas na Książki, dlaLEJDIS.pl, Książki w eterze, Literacki Świat Cyrysi, Radio OKO Ostrołęka, Radio Vanessa, Radio Ziemi Wieluńskiej, Regał Nowości, Walbrzyszek.pl

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Psychologia